Statuario Mermer

Statuario Mermer aynı zamanda sektörde Statuario Carrara Mermer olarak da adlandırılmaktadır. İtalya' dan gelen bir taştır. Beyaz mermer koleksiyonu içerisinde yer alır ve en popüler mermerlerden bir tanesi haline gelmiştir. Damar yapısı ile oluşan taştaki desenler harika bir görünüm kazandırır ve mimarların ilgisini çekmektedir.

İtalya’da maden ocaklarında çıkartılarak işlenen Statuario Mermer türü en popüler mermer türleri arasında yer almaktadır.  Özellikle beyaz zemin üzerindeki gri damarların çok daha belirgin olması onu diğer türlerden ayıran en önemli özellikler arasında yer alıyor. Kullanım alanındaki genişlik nedeniyle mimar ve tasarımcılar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Uygulamada ve estetik görünümde sağladığı avantajlar nedeniyle işlevsellik açısından da çok uygun bir mermer türüdür. Pürüzsüz zemini sayesinde kazandığı zarif görünümü, kullanıldığı bölgelerde estetik ve derin bir görünüm kazandırmaktadır. Öte yandan biri damarların kazandırdığı hareketli görünüm de ayrı bir şıklık yansıtmaktadır. Dayanıklı bir yapıya sahip olması nedeniyle uzun yıllar kullanım olacağına sahiptir. Yaygın olarak otel lobilerinde, lüks mekanlarda, banyo, mutfak gibi alanlarda; döşeme, kaplama ve süsleme gibi çeşitli tasarımlarda kullanılmaktadır. Ayrıca honlanmış ve cilalanmış modelleri zemin ve duvarlarda kullanılabilmektedir. Zemin yapısı ve diğer mermerlere göre daha az çıkarılması Statuario Mermer i daha değerli hale getirmektedir.

Yeni Mermer olarak doğru bir mermer seçimi yapmada kullanıcılarımıza yardımcı oluyoruz. Sektördeki uzun yıllar elde ettiğimiz tecrübeler, kullanıcılarımıza her mermer çeşidinde olduğu gibi Statuario Mermer'de de en kaliteli hizmet seçeneklerini sunuyoruz. Müşteri odaklı hareket ederek, uygun fiyata kaliteli hizmet seçeneklerini bir araya getiriyoruz. Stoklarımızdan dilediğiniz ölçüde Statuario Mermer alabilirsiniz.