Bianco Carrara Mermer

Bianco Carrara Mermer, beyaz mermer çeşitleri arasında en popüler olan ürün çeşidinden bir tanesidir. Bianco Carrara Mermer ferah görüntüsüyle uygulandığı alanlara genişlik hissiyatı verir.  İtalya'da bulunan Carrara kentinden elde edilmektedir. İthal bir taştır. Uygulandığı alanlarda kalite, ferahlık verir. Bu nedenle bir çok mimar tarafından önemli projelerde kullanılmış ve sektörde popüler hale gelmiştir.  Banyo, salon yatak odası uygulamaları mevcuttur.

Doğal taşlar arasında yer alan bianco carrara mermer yoğun olarak İtalya’nın Carrara bölgesindeki ocaklardan elde edilmektedir. Tüm mermer türlerinde olduğu gibi dayanıklı ve zarif bir görünümü bulunmaktadır. Bu mermer türünün çıkarıldığı madenler geçmiş dönemden günümüze kadar gelebilmiştir. Bu madenler günümüzde ise aktif olarak hala çalışmaktadır. Beyaz zeminin üzerindeki gri damarlar diğer mermer türlerinden ayrılmasına neden olmaktadır. Bu sebepten ötürü beyaz mermerlerden ayrılsa da onlar gibi ferah bir görünüm imkanı sağlamaktadır. Zeminindeki gri damarlar ise estetik görünümünün en temel sağlayıcısıdır. Çıkarıldığı madenlerde kristalin az olması nedeniyle beyaz bir görünüm kazanmıştır. Bu tarz özellikleriyle kendini belli eden bianco carrara mermer tasarımcı ve mimarların gözdesi haline gelmiştir. Cila tutmada güçlü olan bu mermer türü genel olarak iç ve dış mekan tasarımlarında tercih edilmektedir. Dış mekanlarda kaplama, iç mekanlarda ise süslemelerde kullanılır. Tüm bunların yanında sanat eserleri, masa sehpa gibi malzemelerin üretiminde de kullanılmaktadır. Otel lobileri, banyo, mutfak ve lüks mekanlarda sıklıkla tercih edilmetedir.  

Ancak mermer hizmeti alırken firma seçimine özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Kaliteli hizmet alımı estetik görünümün temel kavramıdır. Biz Yeni Mermer olarak sektördeki tecrübemiz ve müşteri odaklı anlayışımız sayesinde kullanıcılarımıza en doğru ve kaliteli hizmet seçenekleri sunmaktayız. Bünyemizdeki uzman personel ve son teknoloji cihaz imkanlarıyla bianco carrara mermer türünde en ferah ve şık görünümlü tasarımları sizler için oluşturuyoruz.

Bianco Carrara Mermer Uygulama Alanları

Firmamız doğal taş çeşitlerinden başta Bianco Carrara Mermer olmak üzere teminini tecrübeli kadrosu ile siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. Bianco Carrara Mermer beyaz renk yoğunluğu üzerine gri damarlar ile kendisini ön plana çıkaran bir yapıya sahiptir. Özel mimari projelerinizi  göz alıcı güzelliği ile taçlandıracaktır. Bookmatch kullanımı için seçilebilecek ideal taşlar arasında ilk sıralara oturacak damar yapısı ve zemin rengine sahip, İtalya’nın eşsiz güzellikteki taşlarından biri olan Bianco Carrara Mermer şu alanlarda yoğunlukta kullanılmaktadır:

  • Yer döşemesi,
  • Duvar kaplaması,
  • Basamak,
  • Islak zemin.

Yüklü stok ve uygun fiyatları ile Beylikdüzü depomuzda mevcuttur.