Belvedere Quarzit

Belvedere Quarzit, plakasında altın renkte ve turuncu renkte damarları olan granit çeşididir. Siyah taş koleksiyonu içerisinde yer alır. Dış mekan uygulamlarında daha çok tercih edilmesinin sebebi direncinin yüksek olmasıdır. Bu nedenle uzun vadeli kaliteli çözümdür. Belvedere Mermer ya da Belvedere Granit şeklinde de sektörde aratılmaktadır ve tanınmaktadır. Belvedere Quarzite şeklinde de yazılmaktadır. Taşın görsellerini uygulanmış şekilde sizler için derledik.

Quarzit Nedir ve Belvedere Quarzit Hakkında

Quarzit çok geniş bir kayaç grubu için kullanılan bir terimdir. Bilimsel olarak ise asidik bileşimlerden oluşan derinlik kayacıdır. İçinde bulunduğu minerallere göre renk değişimi görülmektedir. Dünyada Orta Afrika taraflarında çıkarılan belvedere quarzit, siyah bir zemin üzerine altın ve beyaz renkteki damarların yarattığı estetik görünüme sahip, ince taneli granittir. İçerisinde barındırdığı bu özellikler nedeniyle ortaya çıkardığı görüntü onun prestijli bölgelerde kullanılmasına neden olmaktadır. Uzun yıllar aşınmalara karşı dayanıklı olduğu için iç ve dış mekanlarda kullanılabilmektedir. İçeriğindeki silisyum maddesinin yüksek miktarda bulunması nedeniyle sirke, liman gibi asit içerikli maddelere karşı dayanıklıdır. İşlevsel olması nedeniyle evlerin hemen hemen yerinde kullanılmaktadır. Özellikle banyo, mutfak tezgahları ve şöminelerde farklı tasarımlar oluşturulabilmektedir.

Yeni Mermer, sektörde uzun yıllar İtalya, Yunanistan, İspanya ve Hindistan gibi ülkelere yaptığı uluslararası ihracatlar sayesinde mermer sektörün büyük tecrübe kazanmıştır. Bu bilgi, birikim ve müşteri odaklı anlayışla hareket ederek, yüksek düzeyde kalite kontroller aşmasıyla ihracat gerçekleştirmektedir. Uzman personel sayesinde tüm mermer türlerinde olduğu gibi belvedere quarzit türünde de doğru seçimleri yaparak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktayız. Bunun yanında yenilikçi bir vizyonla hareket ederek, sürekli olarak yeni araştırmalarla kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Benzersiz ve şık tasarımlarınız için kaliteli belvedere quarzit taşlarını geniş stok ve renk seçenekleriyle birlikte depolarımızdan tedarik edebilirsiniz.

Belvedere Quarzit Hangi Bölgeden Çıkar

Belvedere Quarzit, dünyada genel olarak Orta Afrika bölgesindeki maden ocaklarında çıkarılmaktadır. Siyah bir arka plana sahip olan bu mermer türünün içerisindeki beyaz ve altın renkli damarlarla estetik bir görünüm kazanan ince taneli granittir. Sahip olduğu karakteristik özellikleri nedeniyle prestijli projelerde kullanılmaktadır. Evdeki her türlü alanda kullanılabileceği gibi mutfak tezgahı, banyo tezgahı ve şöminelerde de tercih edilmektedir. Aşınmaya karşı oldukça dayanıklı olması nedeniyle mimarlar ve tasarımcılar tarafından iç ve dış mekan tasarımlarında sıklıkla değerlendirilmektedir. Ayrıca sağladığı lüks görünüm sayesinde ortamda şık ve estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Sektörde en çok bilinen mermer çeşitlerinden biri olan Belvedere Quarzit, bulunduğu ortamda cesur bir izlenim yaratan doğal bir taş türüdür.

Yeni Mermer olarak uluslararası alanda İtalya, Yunanistan, İspanya, Hindistan, Çin gibi birçok ülkeden mermer ihracatı yapmaktayız. Uluslararası alanda devam eden bu ihracatlar sayesinde sektörde edindiğimiz tecrübeyle müşterilerimize en doğru tedarik hizmetini veriyoruz. Tüm mermer türlerinde olduğu gibi Belvedere Quarzit türünde de müşteri odaklı vizyonla hareket ederek,  kullanıcılarımız için tedarik ettiğimiz ürünleri yüksek kalite kontrol yaparak satışa sunuyoruz. Geniş stok ve renk seçenekleriyle müşterilerimize farklı çeşitler sunuyoruz. Ayrıca yenilikçi bakış açısıyla hareket ederek, kendimizi sürekli olarak geliştirerek sektördeki öncü konumumuzu koruyoruz. Perakende ve toplu olarak yaptığımız satışlarda yurtiçi ve yurtdışında büyümeye devam ediyoruz. Siz de benzersiz tasarımlar için kaliteli Belvedere Quarzi arıyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz.